yMusic

www.ymusic.pl | facebook.com/ymusic.news

NATU – „KOZMIC BLUES 2012”

Natu - Kozmic Blues

Natu – Kozmic Blues /fot.Filip Kabulski


NATU
 –  „KOZMIC BLUES 2012”
 projekt z okazji 50- lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN

Natalia Przybysz (wokalistka zespołu Sistars) po nagraniu dwóch solowych albumów, rozpoczęła prace nad nagraniem kolejnej płyty, tym razem będzie to projekt upamiętniający 50-lecie debiutu artystycznego Janis Joplin. Płyta ukaże się, pod pseudonimem Natu, na której artystka wystąpi wraz ze swoim zespołem:

JUREK ZAGÓRSKI – Gitara
HUBERT ZEMLER – Perkusja
FILIP JURCZYSZYN – Bas
MARIUSZ OBIJALSKI – Instrumenty Klawiszowe
MARCIN GAŃKO – Saksofon
RAFAŁ GAŃKO – Trąbka
TOMASZ DWORAKOWSKI – Puzon

O projekcie:

Teraz rozumiem, dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda jedna piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt, jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe nieeksplorowane wcześniej przeze mnie obszary. Kozmic Blues to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, o wolności i mocy, jaką ma chwila tu i teraz. O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą – smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, jaką czujemy dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję.
/Natalia Przybysz

W programie obok hitów psychodelicznego rocka takich jak „PIECE OF MY HEART”, „TRY”, „ME AND BOBBY McGEE”, znajdziemy również subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu.  Między innymi tytułowy „Kozmic Blues”, jak i „One night stand”, „Tell Mamma”, „Last time”, Maybe”, „Move Over”, „Half Moon”.

Polecamy:


16 września 2012, Natalia Przybysz wystąpi w studiu im. Agnieszki Osieckiej z projektem „Kozmic Blues”, który przygotowała z okazji 50-lecia debiutu Janis Joplin. Transmisja koncertu na antenie Trójki i streaming na stronie internetowej w niedzielę, 16 września, o godzinie 20.05.


a także:

video: Natalia u Owsiaka
wywiad w radiowej trójce:  posłuchaj
fragm. koncertu:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy