yMusic

www.ymusic.pl | facebook.com/ymusic.news

NATALIA PRZYBYSZ – PRĄD

okładka płyta - Natalia Przybysz - Prąd

NATALIA PRZYBYSZ „PRĄD” 

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60. – Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji – mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu

Album pt. „Prąd” został wydany nakładem Warner Music Poland  17 listopada 2014 roku.

Patronat medialny: Radiowa Trójka

Koncerty w składzie:
Natalia Przybysz – wokal, Jurek Zagórski – gitara, Mateusz Waśkiewicz – gitara, Filip Jurczyszyn – bas, Hubert Zemler – perkusja.

ZOBACZ SINGIEL PROMUJĄCY NAJNOWSZY ALBUM


Teledysk „Miód”powstał w Szwecji, a za jego realizację odpowiedzialni są Anna Bajorek i Marcin Morawicki.

„Miód jest pierwszą częścią historii, która dopowie się w zapowiadanym dalszym ciągu filmu. Propozycja połączenia teledyskiem dwóch piosenek wyszła od Natalii i jej managera Jarosława Maślanki. Pierwszy klip „Miód” jest bardziej fabularyzowany i rozgrywa się w przestrzeni miejskiej. Jest z nim związany pewien typ ruchu, który zmienia się wraz ze zmianą przestrzeni”- wyjaśnia Anna Bajorek, reżyser teledysku.

„Miód to piosenka pełna pytań. Niebo to odpowiedzi. Miód napisałam jako pierwszy utwór na płytę. Niebo było ostatnie. Pisałam Miód i sama nie wiedziałam o czym jest do końca. Utwór ten powstał po pierwszej sesji terapeutycznej, kiedy w głowie roi się od uczuć pytań i emocji, które są jak mieszanka wybuchowa. Słowa były raczej strumieniem wzajemnie elektryzujących się koncepcji a ja jakby czułam, ze jest to dobre i ważne. Można powiedzieć, że dopiero kiedy nagrałam „Niebo” to zrozumiałam i znalazłam Miód” – opowiada Natalia Przybysz

30 września do sieci trafiła pierwsza część teledysku do utworu „Miód”. Singiel jest zapowiedzią nowego albumu „Prąd”, który ukazał 17 listopada 2014 roku. W dniu premiery płyty ukazała się również druga część wideo, przedstawiająca kolejny utwór jakim jest „Nazywam się niebo”. Natalia prezentuje już swoje czwarte solowe wydawnictwo.

Natalia Przybysz, jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek, artystka inspirowana soulem, jazzem and funkiem nie kryje pasji dla starych ciepłych motown’owskich brzmień i vintage’owych instrumentów.
/Warner Music Poland

O płycie artystka mówi następująco:
_______________________________________________                                          

Wszystkie teksty po polsku pisałam sama i są dla mnie bardzo ważne, bo za każdą z piosenek kryje się bardzo konkretne przeżycie. Do jednej z piosenek zaprosiłam Tymona Tymańskiego, który w jednej z naszych prywatnych rozmów powiedział: ”ta płyta to babski Jack White. Dla mnie, to ogromny komplement.
W powstanie płyty zaangażował się cały mój zespół – Jurek Zagórski jest producentem i współkompozytorem większości piosenek. Mamy utwór pomysłu naszego gitarzysty Mateusza Waśkiewicza i basisty Filipa Jurczyszyna.
Na płycie znaleźć będziemy mogli również piosenki Czesława Niemena i Miry Kubasinskiej.

Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

BIO:
________________________________________________

Natalia Przybysz, zwana również jako N’Talia i Natu; polska wokalistka i autorka tekstów.
Kojarzona szeroko, jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”. Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą NATU i NATALIA PRZYBYSZ (solowe projekty) gdzie poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live.

Jako NATU, wydała dwa albumy: „Natu & Envee – Maupka comes home” and „Gram Duszy”. Dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka (w kategorii wokalista roku i album reggae i r&b). Album “Gram Duszy” spotkał się z uznaniem krytyków w Polsce i był porównywany do najlepszego soulu zagranicznego. W sierpniu 2011 Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie.

Latem 2012 już jako Natalia Natu Przybysz stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN. Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Wg. redaktorów Jazzsoul przedpremierowa trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. Miłe słowa, uznanie, i wielka frekwencja podczas koncertów zarówno fanów Natalii Przybysz jak i miłośników utworów Janis Joplin pozwalające cieszyć się z tak doskonałego odbioru projektu, przyczyniły się do wydania w czerwcu 2013 płyty „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplina”. Był on inspiracją do stworzenia najnowszego krążka: Natalia Przybysz „Prąd”, który osiągnął status złotej pyty.
W 2015 r. artystka otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za płytę „Prąd” i utwór roku – „Miód” oraz została nominowana do nagrody TVP Kultura – „Gwarancje Kultury”.

Natalia Przybysz na Facebooku!
Warner Music Poland na Facebooku
Warner Music Poland
Koncerty i management na Facebooku

***
Kontakt do managera i organizatora trasy koncertowej:
Jarosław Maślanka – tel. 604 273 604
e-mail: jaroslaw.maslanka@ymusic.pl

   
TRASA KONCERTOWA
Już w listopadzie tuż po premierze płyty Natalia Przybysz wraz zespołem rusza w trasę koncertową promującą najnowszą płytę. // Zapowiedzi koncertów na: https://www.facebook.com/ymusic.news

MATERIAŁY DLA ORGANIZATORA:
do pobrania: rider, plakat, foto, info prasowe
info prasowe  – NATALIA PRZYBYSZ – mat.prasowe dot.najnowszego albumu Prąd (doc), NATALIA PRZYBYSZ – info prasowe dot. najnowszej płyty pt. Prąd (pdf)

KONTAKTY:
Management & Booking:
Jarosław Maślanka, tel.: 604 273 604, e-mail: jaroslaw.maslanka@ymusic.pl
Produkcja i promocja koncertów:
Joanna Wojciechowska, tel.: 695 561 030,
joanna.wojciechowska@ymusic.pl, produkcja@ymusic.pl
Tour manager:
Andrzej Łomiński, tel. 601 655 256, andrzej.lominski@ymusic.pl

Natalia Przybysz - Prąd

Reklamy
%d blogerów lubi to: