yMusic

www.ymusic.pl | facebook.com/ymusic.news

MIKROMUSIC

Mikromusic - Matka i żony

MIKROMUSIC
PREMIERA ALBUMU: „MATKA I ŻONY”
2 października 2015 !
Wydawca: Warner Music Poland / Pomaton

 Zespół nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2016 w kategorii: Album roku elektronika i alternatywa za album: „Matka i żony”

              „Matka i żony” to jedna z najbardziej energicznych płyt, które zespół nagrał do tej pory. Jeśli poprzednie albumy niosły ze sobą dużą ilość melancholii, na tej płycie można znaleźć sporo humoru i przyspieszony rytm. – opowiada Natalia Grosiak, wokalistka zespołu.

Nowa płyta Mikromusic ukazała się 2 października 2015 roku. Płytę zapowiedział singiel pod tytułem „Krystyno” (premiera miała miejsce na początku sierpnia), we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie w duecie z Natalią zaśpiewał Skubas. Utwór ten od października do dziś, znajduje się na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Ponadto został  uznany przez dziennikarzy i recenzentów, podobnie zresztą jak cała płyta w licznych podsumowaniach roku. A Podwójne zwycięstwo również osiągnięto na Yach Film Festiwal.  Sukces widoczny jest także na Youtube, gdyż piosenka ta, w wersji video przekroczyła już ponad półtora miliona wyświetleń.  Trzecim singlem był „Dom”, którego premiera miała miejsce 25 stycznia 2016. A już w marcu 2016 planowana jest premiera teledysku „Po co ja tu jestem”.

Kilka utworów, które znalazły się na płycie stanowią również ścieżkę dźwiękową w głośnym już filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza (Premiera filmu: 2.10.2015 (Polska), 4 lipca 2015 (świat)). Natomiast w  lutym 2016 film ukazał się również na DVD.

Autorem tekstów jest Natalia Grosiak. Jak również autorką muzyki; 3 utwory stworzyła sama, pozostałe 8 we współpracy z kolegą z zespołu i producentem albumu – Dawidem Korbaczyńskim.

Zespół w składzie:
Natalia Grosiak – wokal
Dawid Korbaczyński – gitara
Robert Szydło – gitara basowa
Robert Jarmużek – piano
Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobolak – perkusja

O albumie:

„Płyta jest bardzo babska, opowiada o świecie kobiet, matek, żon. Matek, które tracą dzieci („Piękny chłop”), które obawiają się, czy zrobiły dobrze sprowadzając dziecko na taki okrutny świat („Kostucha”), czy też spragnionych tak miłości, że doprowadzając aż do śmierci („Pocałuj pochowaj”). Śmierć na tej płycie jest kobietą: cyniczną, zlęknioną, doświadczoną i okrutną.” – opowiada Natalia Grosiak. – „Dla mnie płyta jest przede wszystkim pracą nad tekstem. Pierwszy raz powstały piosenki wcale nie ładne. Bo do tej pory chciałam pisać ładne piosnki. Teraz piosenki opowiadają historie, a ja nie dążę do tego, aby było miło i przyjemnie.”

 

O klipie „Krystyno”

Klip do „Krystyno” postał z niezwykle twórczym duetem: Konrad Aksinowicz, Wojtek Zieliński (reżyser i operator). Z Wojtkiem Zielińskim zespół miał przyjemność współpracować przy klipach do utworów „Sennik” i „Thank God I’m a Woman”.

Zdjęcia powstały na terenie Puszczy Kampinoskiej.

„A gdyby to był dziwny sen w którym rodzina zbiera się w malej miejscowości na stypie… jedzą przyszykowane jedzenie rozmawiają… w garniturach, ale zbierają się by iść na cmentarz by .. wyciągnąć nagrobek i odkopać trumnę. By tą trumnę przytachać do miejsca gdzie wcześniej była stypa.. i ją w odpowiednim momencie otworzyć… by zobaczyć kobietę… która budzi się i zaczyna.. żyć…” – pierwsze słowa Konrada Aksinowicza, reżysera, po usłyszeniu utworu, a po których rozpoczęła się praca nad klipem, który ukazał się 4 sierpnia 2015.

 

O klipie „Bezwładnie”

Pięknie leniwie snująca się kompozycja „Bezwładnie”, ze słowami i muzyką Natalii Grosiak, zwiastuje piąty album Mikromusic. Natalia dzieli w niej wokal ze Skubasem. Teledysk do utworu zrealizowali Katia Priwieziencew (reżyser) i Grzegorz Hartfiel (operator)
Premiera klipu: 29.09.2015

 

 a także:

„Dom” – premiera styczeń 2016, zdjęcia pochodzą z filmu „Chemia”

 

Po co ja tu jestem” – premiera: 7 marca 2016.


Playlista albumu:

1.Krystyno Mikromusic - Matka i żony
2. Zakopolo
3. Bezwładnie
4. Lato 1996
5. Dom
6. Kostucha
7. Pocałuj pochowaj
8. Piękny chłop
9. Po co ja tu jestem
10. Matka Teresa
11. Nie umrę

***
Strony zespołu:
www.mikromusic.pl
https://www.facebook.com/mikromusic

***

MATERIAŁY DO POBRANIA:

KONTAKTY:
Management & Booking:
Jarosław Maślanka, tel.: 604 273 604,
e-mail: jaroslaw.maslanka@ymusic.pl
Produkcja i promocja koncertów:
Joanna Wojciechowska, tel.: 695 561 030,
e-mail: joanna.wojciechowska@ymusic.pl, produkcja@ymusic.pl
Realizator dźwięku:
Piotr Pluta, tel. +48 516 068 698,
e-mail: self.destructive.turnip@gmail.com

.

Reklamy
%d blogerów lubi to: