yMusic

www.ymusic.pl | facebook.com/ymusic.news

MAJA KOMAN

maja koman - foto

fot. Ryszard Izydorczak

MAJA KOMAN

Maja Koman to wszechstronna, multimedialna artystka z Poznania. Komponuje, śpiewa, pisze. Muzyką i śpiewem zarażona – od dziecka. Gra na wszystkim co ma pod ręką od dłuższego czasu jest to jednak ukulele. „kobieta o wielu twarzach”, „szatan o anielskim głosie”

Muzykę doprawia oryginalnymi klipami, intrygującymi zdjęciami i ciekawymi strojami również jej autorstwa.Tworzy z pasją, pomysłem i konsekwencją czego wynikiem jest jej debiutancka płyta pt.: „Pourqoui pas”, czyli „dlaczego nie”; wydana nakładem Warner Music Poland. Zaczepna, zadziorna, z pazurem ale też wzruszająca i melancholijna.

Skład zespołu:
kompozycje, słowa, ukulele, pianino, wokale – Maja Koman
kontrabas, bas – Piotr Masternak
skrzypce – Paweł Ernst / wiolonczela – Bartek Zboralski
perkusja – Robert Markiewicz

Sporo emocji  wywołał pierwszy klip do pierwszego singla „Babcia mówi”, 
którego premiera odbyła się 1 kwietnia 2014, w Prima aprilis, już po tygodniu osiągnął fenomenalną ilość odsłon – 700 tys. Obecnie ma ponad milion odsłon.

„Babcia mówi” – to żartobliwa choć ironiczna opowieść o współczesnym świecie kobiet i mężczyzn,osadzona w pozytywnym muzycznie klimacie, który należy traktować z dużym przymrużeniem oka.
Chyba każdy, choć odrobinę zgodzi się z tytułową Babcią. ”Oj” tak !”

2 czerwca miała miejsce premiera drugiego klipu do drugiego singla „My Dear Deer”

Natomiast 29 października miała miejsce premiera teledysku „Zmarszczka” stanowiącego trzeci singiel z albumu „Pourquoi Pas”.


Media / Recenzje:

„Muzycznie jest to album perfekcyjnie złożony, ale niemal we wszystkich utworach na pierwszy plan wysuwa się tekst. Słowa idealnie dopasowane, które są ironiczne, oryginalne, czasem nie można odbierać ich w dosłowny sposób. Jak sama wokalistka opowiada są one czymś co można porównać do połączenia opowiadana ze spowiedzią, istną bombą emocjonalną, która na koncertach potrafi wywołać dużo śmiechu jak i łez.
  /All about music

Wart odnotowania jest też debiut Mai Koman. Jej „Pourqoui Pas” wypełniły intrygujące, trudne do sklasyfikowania numery, w których Maja wykorzystuje swój wokal (śpiewa po polsku i angielsku), ale też na przykład ukulele.” / Kultura Gazeta Prawna

KONCERT
Radiowa Trójka – posłuchaj

STRONA ARTYSTKI
majakoman.com
facebook.com/MajaKomanPage

 

——–
Materiały dla organizatora:
Maja Koman rider – duży skład
Maja Koman rider trio 2014_2015
FOTO

Reklamy
%d blogerów lubi to: